„V mezinárodním vlaku jedoucím z Brna do Břeclavi se brněnské cizinecké policii prokázal cizinec cestovním dokladem, který policistům připadal podezřelý. S cizincem proto vystoupili v Břeclavi a předali ho i s dokladem svým břeclavským kolegům,“ popsala Jitka Lukášová z brněnské cizinecké policie.

Břeclavští skutečně potvrdili podezření brněnských policistů. Cestovní doklad pro uprchlíky důkladně prozkoumali, pomocí dostupných technických prostředků jej odborně posoudili a zjistili, že doklad někdo rozpáral, strany vyměnil za padělky a přelepil fotku.

„Po sejmutí otisků prstů policisté odhalili pravou totožnost cizince. Během několika minut se tak z Libanonce stal Palestinec, který má na území České republiky zakázán pobyt až do roku 2011. Navíc je veden v schengenském informačním systému, kde je požadavek na zamítnutí jeho vstupu do schengenského prostoru,“ upřesnila Lukášová.

Po odhalení se stal Palestinec podezřelý ze spáchání hned dvou trestných činů – padělání a pozměňování veřejné listiny a maření úředního rozhodnutí.