„Drogy vařil na půdě a také v zahradním domku. Nelegální činnosti se věnoval dvakrát týdně. Pervitin následně distribuoval dalším zájemcům," sdělila mluvčí v pátek.

Muž sám omamné látky užíval. Pro potřebné chemikálie zajížděl zapůjčeným autem většinou na Slovensko. Nedbal ani zákazu řízení, který mu před časem vyslovil Okresní soud v Hodoníně.

Domovní prohlídka ve Velkých Bílovicích, kde se muž aktuálně zdržoval, kriminalistům potvrdila, co předpokládali. „Policisté nalezli chemikálie i předměty užívané k výrobě psychotropní látky. Podezřelého muže na místě zadrželi a následně mu sdělili obvinění ze spáchání zločinu," upřesnila Haraštová.

V minulosti trestaný

Výsledek akce překvapil starostku města Marii Vlkovou. „Nepamatuji si na podobný případ v našem městě za poslední léta. O tom, že se zásah připravuje, nás kriminalisté dopředu informovali. Nevěděla jsem však, o co se přesně jedná," řekla v pátek velkobílovická starostka.

Přítomnost varny ve Velkých Bílovicích podle ní nenaznačily ani policejní prohlídky v tamních barech a podobných provozech, které strážci zákona čas od času prováděli.

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy soudce již poslal výrobce pervitinu do vazby. Policisté nyní prověřují, zda nemá na svědomí ještě další skutky.

Za výrobu a šíření drog byl obviněný muž potrestaný už v minulosti.