Případ se stal v pondělí, policisté jej zveřejnili ve čtvrtek. „U baru si objednal minerální vodu a chtěl zaplatit tisícikorunou. Po chvíli však vytáhl drobné mince a servírku požádal o rozměnění velké bankovky. Když mu žena peníze začala měnit, sebral nejen rozměněnou hotovost, ale také svoji tisícikorunu a tvrdil, že si od něho servírka peníze vzala. Po úspěšném obohacení vzal nohy na ramena a nasedl jako spolujezdec do osobního auta," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Majitel hotelu se za autem vydal a případ popsal na tísňové lince. Při policejní akci se nakonec podařilo dvojici dopadnout v sousedním regionu.

Podle policie nešlo ten den o jediný podvod, který měl muž na svědomí. Při šetření vyšlo najevo, že zkoušel štěstí také na Hustopečsku i Hodonínsku. „Se stejným scénářem navštívil dalších osm provozoven. Jednalo se o prodejny a restaurace. Čtyřikrát uspěl a tisícikorunu zdvojnásobil. Tam, kde se setkal s neochotou peníze rozměnit, odešel s nepořízenou," zmínila Haraštová.

Řidiče, který muže vozil, policisté propustili. Na podvodech se nepodílel. „Hlavní devětačtyřicetiletý aktér, jenž se v minulosti dopustil obdobného jednání a byl za trestnou činnosti odsouzený, s prázdnou neodešel. Ve zkráceném přípravném řízení jsme mu sdělili podezření z podvodu," dodala mluvčí a ocenila snahu lidí, již k dopadení muže pomohli.