Potvrdil tak pětitisícovou pokutu, kterou muži udělil již v srpnu okresní soud v Břeclavi. Ten se proti rozsudku odvolal, částka se mu totiž zdála příliš vysoká. „Jedná se o přiměřený trest z dolní hranice zákonem stanovené sazby,“ uvedl však předseda senátu Adam Kafka, který mužovo odvolání zamítl. Pokud obžalovaný pokutu nezaplatí, nastoupí na dva měsíce do vězení.

V Hustopečích se uskutečnily Burčákové slavnosti, které přilákaly tisíce lidí.
Hustopeče zaplavil burčák. Zvuk slavností míří i za hranice

Podle obhájce nevedla obžalovaného muže k činu touha po penězích. Prý chtěl pod vlivem alkoholu pouze přimět sochu k pohybu. Pokutu tak i nadále považuje za nepřiměřenou. „Přišel ke mně a sebral vydělané peníze. Křičela jsem na něj, jestli si ze mě dělá srandu, pak utekl,“ uvedla okradená Tereza Hejduková.Živé sochy na Burčákových slavnostech v Hustopečích.Zdroj: DENÍK/Michal Hrabal

Jen pár minut předtím se muž pokusil okrást i jejího kolegu, který měl také převlek živé sochy. Tomu se ale podnapilého zloděje podařilo včas zastavit.

MAREK HADRBOLEC

Práce na novém kině v Hustopečích pokračují.
Má už výtah, výplně oken. Nové kulturní centrum za 50 milionů otevřou v březnu