Maminka dvanáctileté holčičky nahlásila v pondělí po desáté hodině večer na policejní služebnu, že pohřešuje své dítě. Na místo okamžitě vyjela hlídka, aby zjistila podrobnější informace.

V Lanžhotě přišla za policisty starší paní, aby jim oznámila, že pohřešuje svého vnuka. Svěřila se, že otec třináctiletého chlapce pracuje mimo město a občas pobývá také v nedaleké chatce.

„Ihned se rozjela pátrací akce, do které se zapojili nejen policisté z obvodního oddělení, ale také ze služby kriminální policie a vyšetřování,“ popsala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Krajský operační důstojník poslal na pomoc také příslušníky cizinecké policie se psovodem.

„Cizinecká policie má kvalitní kynologickou skupinu s dobře vycvičenými psy, proto nás přivolali k pátrání,“ vysvětlil mluvčí cizinecké policie Brno Roman Pittner.

Psi Flop a Christ se spolu se svými pány pustili do akce, aby pomohli pohřešované děti najít. To se jim také asi třicet minut po půlnoci podařilo.

„Obě děti jsme nakonec našli v chatce za městem, kde pobýval i otec pohřešovaného chlapce. Policisté pak děti předali tam, kam patří – do jejich domovů,“ uvedla Haraštová.

Jak dodala, během šetření policisté nezjistili, že by se děti dopustily jakéhokoliv protiprávního jednání. „Také na nich nikdo nespáchal žádný trestný čin či přestupek. Důvod zmizení byl prostý – rozhodly se, že druhý den nechtějí do školy,“ řekla.