Dopoledne zastavila policejní hlídka poblíž hraničního přechodu Lanžhot podezřelé osobní auto značky Volkswagen Sharan a nestačila se divit. „Kromě dvojice řidičů se v autě tísnilo dalších šestnáct lidí. V době, kdy policisté řešili tuto událost, projelo místem kontroly další podezřelé auto. Opět s maďarskou registrační značkou. Přivolaná posilová hlídka se vydala vůz sledovat,“ informoval o pátečním zásahu policejní mluvčí Pavel Šváb.

Řidič auta na pokyny policistů k zastavení nereagoval a snažil se jim vysokou rychlostí ujet. Ta několikrát přesáhla sto šedesát kilometrů v hodině. Auto ujíždělo přes Lanžhot až do Břeclavi, kde divoká honička skončila. „V Čechově ulici se řidič pronásledovaného auta dostal do pasti. Musel zastavit a i se spolujezdcem se dali na útěk. Po několika stovkách metrů je jeden z členů hlídky dostihl a zadržel. Unikající cizinci ovšem osobní auto značky Chrysler Voyager po zastavení nezabrzdili a to se samovolně rozjelo směrem ke křižovatce,“ popsal průběh zásahu policista.

| Video: Youtube

Do rozjetého auta stačil jeden z policistů naskočit a zastavit ho. V autě se tísnilo deset vyděšených cizinců. „Obě posádky cizinců, které řídily auta, skončily v policejní cele. S migranty budou probíhat identifikační a procesní úkony, pomáhají nám v tom i další krajská ředitelství,“ řekl Pavel Šváb.

Do pátku zajistila cizinecká policie na jihu Moravy sedmnáct migrantů. Většinu ve vlacích. Šest jich bylo notně prokřehlých, protože cestovali na podvozku návěsu kamionu. Po pátečních zásazích policie jich přibylo dalších šestadvacet.