„Obvinili jsme jej z loupeže a šíření poplašné zprávy. Muž sedí v cele a byl na něj podán návrh na vzetí do vazby,“ uvedla k případu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Hrozí mu až deset let ve vězení.

Muž kolem páté hodiny odpoledne vstoupil do banky a požadoval po pracovnících peníze s tím, že má u sebe bombu. Když jej policisté krátce po přepadení zadrželi, žádnou výbušninu u něj nenašli.

„Museli jsme se přesvědčit, že ji nezanechal v bance. Proto jsme byli nuceni uzavřít nejen samotný objekt, ale i okolí. Dopravu jsme odklonili z toho důvodu, abychom mohli rychle reagovat, kdyby se v bance něco stalo,“ vysvětlila ve středu večer Haraštová. Pyrotechnici budovu opustili po několika hodinách, bez nálezu.

Pachatel to podle informací Břeclavského deníku Rovnost zkoušel nejprve v sousední kavárně, kde po lidech chtěl, aby mu zaplatili pití. Když neobstál, odešel do banky.

Jak potvrdil mluvčí banky Milan Kříž, muž si odnesl i peníze. „Naši zaměstnanci postupovali naprosto profesionálně podle všech bezpečnostních předpisů. Použili jsme veškeré bezpečnostní prvky a díky tomu a také úzké spolupráci s Policií České republiky se podařilo pachatele velmi záhy dopadnout,“ dodal.