Napsat, že se do břeclavského hokeje vrací problémy podobné těm z roku 2011, by bylo nefér. Přesto ale: Policisté momentálně prověřují oznámení, které někdo podal na vedení občanského sdružení HC Lvi Břeclav, jež má v okresním městě pod sebou mládežnický hokej. „Zatím mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení, které budeme prověřovat. Jedná se o čerstvou věc a v rámci prověřování nelze sdělit další podrobnosti," uvedla v pátek policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Do klasického vyšetřování má případ nyní daleko. Jestli vůbec nastane a kdy, není jasné.

Na vysvětlenou: Policisté se musí zabývat každým oznámením, k vyšetřování přistoupí až poté, kdy zjistí nějakou nesrovnalost. „Zda dojde například na výslechy svědků, nelze říct. Záleží, co vyšetřovatel uzná za vhodné," sdělila Haraštová.

Podle informací Břeclavského deníku se do pozornosti policie dostalo hospodaření klubu s městskou dotací. Pro člena vedení občanského sdružení HC Lvi Břeclav Miroslava Hodonského byla informace o zájmu policie překvapením. „Slyším to poprvé, vůbec nevím, o čem mluvíte. Ani mě nenapadá, kdo by za tím mohl stát," reagoval Hodonský.

Podobně mluvil také místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek. Město dotuje mládežnický hokej dotací čtyři a půl milionu korun na sezonu. Jde o peníze na výstroj, výjezdy na venkovní utkání či platy trenérů. Větší část dotace spravuje městská organizace Tereza, zbylých jeden a půl milionu jde přímo ke Lvům. Parolek je přesvědčený, že kontroly jsou dostatečné.

„Vetší část jde přes Terezu, takže nemůže dojít k tomu, že by například nebyly zaplacené ledy. Výzbroj a výstroj se kupuje po dohodě a zůstává v majetku města. Zbytek musí vyúčtovat tak, jak je to dáno. To co je na dopravu, musí dát na dopravu. Stejně tak musí jasné, na jaký zápas jeli," oznámil místostarosta.

Tvrdí, že o podezření na zneužití dotace dosud neslyšel. „Momentálně je to ale ve stavu, že podle mě ani není prostor k nějakému úniku. Je natvrdo nastavené, jakou maximální částku může brát trenér, kolik je na telefony, poštovné, cestovné…," pokračoval Parolek.

Zásadní zlom ve vedení mládežnického hokeje v Břeclavi nastal v roce 2011, kdy vyšlo najevo špatné hospodaření tehdejšího občanského sdružení, které vedlo mužský i mládežnický ho­kej.

Nechybělo málo a Lvi se stali historií. Mužský tým převzal brněnský podnikatel Patrik Vašíček. Mládež pak občanské sdružení HC Lvi Břeclav.