„ Řidič nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici, kde se auto převrátilo na levý bok," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Autu chyběl šofér i registrační značky. „Při bližším ohledání našli policisté v zavazadlovém prostoru desítky kilogramů měděného odpadu. Dalo se předpokládat, že může pocházet z trestné činnosti," uvedl mluvčí.

Policisté si tak na místo přivolali posily a po nějaké době se jim podařilo nalézt osmadvacetiletého řidiče. Ten se ukrýval ve křoví. Opodál našli dvě registrační značky. „Ty sice na autě používal, ale k vozu vůbec nepatří," upozornil Zámečník.

Další mladíkova cesta pak vedla na policejní oddělení. „Tam měl hodně co vysvětlovat," podotkl mluvčí. V neděli večer se tento muž z Břeclavska totiž činil ve Starém Městě, kde se snažil ukrást barevné kovy. „Postupně začal z kontejneru ve výkupně kovů přenášet měď i mosaz do přistaveného auta. Až byl kontejner prázdný, nasedl do vozu a po šestihodinové zlodějské práci se rozjel k domovu," sdělil mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Po zlodějově mikrospánku a rohatecké nehodě policisté veškerý kradený kov vážící celkem 355 kilogramů v hodnotě čtyřiadvacet tisíc korun předali zpátky do sběrny. „Osmadvacetiletému muži sdělili podezření ze spáchání krádeže, za což mu hrozí až dvouleté vězení. Podezřelý dosud nebyl soudně trestaný, má trvalý pracovní poměr a ke krádeži se rozhodl proto, že chtěl řešit tíživou finanční situaci v rodině. Potřebuje totiž zaplatit poplatky s léčbou svého dítěte," dodal Mergental.