V pátek se neznámý pachatel dostal do hostince v Přibici, odkud si odnesl peníze a cigarety. Protože jich měl asi málo, vypáčil i automat s cigaretami. Majiteli tak způsobil škodu téměř padesát tisíc korun.

„Ve stejný den vyjížděla hlídka i do hostince v Mikulově. Pachatel rozbil okno, vnikl dovnitř, a přestože nic nevzal, způsobil škodu na poškozeném okně,“ řekla k výjezdu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Tím ale řádění zlodějů rozhodně neskončilo. „V hotelu v Pavlově předvedl zloděj přímo mistrovský kousek. Nejdříve z neuzamčeného salonku vzal tašku, kde měla poškozená žena osobní a firemní věci. Kromě telefonů, dokladů a oblečení měla v zavazadle i klíče od osobního auta, které stálo před hotelem. Pachatel využil příležitosti, odemknul jej a vzal z kufru další cestovní tašku,“ vylíčila Haraštová s tím, že škoda přesáhla dvacet tisíc korun.

V Šitbořicích pro změnu přilákal zloděje výherní automat. Domů si tak pachatel odnesl „výhru“ v hodnotě pět a půl tisíce korun. „Vzhledem k tomu, že se stejná krádež stala v tomto pohostinství přesně před měsícem, policisté oba případy sloučili, neboť je pravděpodobné, že se na místo dostavil stejný zloděj,“ dodala.

I v pondělí dopoledne vyjížděli policisté k vloupání. Tentokrát do restaurace v obci Nové Mlýny, kam se neznámý pachatel dostal nejspíše kvůli krádeži z automatů. Škodu zatím policie nezná.