V sobotu policisty prostřednictvím tísňové linky kontaktovala žena z domu s pečovatelskou službou, kde našla staršího muže, který nejevil známky života. "Na základě zajištěných stop a provedené pitvy věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy. Na objasnění všech okolností případů nadále pracujeme. Jakmile to situace dovolí, zveřejníme další informace," dodal Šváb.

Další detaily případu podle Švába v současné době policisté nemohou zveřejnit.

Jde za poslední měsíc už o druhý případ vraždy v Jihomoravském kraji. V polovině srpna našli kriminalisté v Šilingrově ulici v Břeclavi mrtvá těla muže a ženy. K dvojnásobné vraždě se nakonec doznal devětadvacetiletý muž. V den vraždy přišel do rodinného domu dvojici okrást.

Obyvatelé se však probudili a přistihli jej. Muž na ně pak podle policistů zaútočil bodnořezným nástrojem. „Zřejmě nechtěl, aby jej identifikovali, a tak se rozhodl je usmrtit. Útok byl nad míru brutální,“ uvedl tehdy kriminalista Luděk Blahák.

Policisté současně řeší také páteční pokus o vraždu ženy z Hodonínska, kterou v bytě napadl bývalý druh. "V pátek večer se policistům ozvala žena, že ji v bytě napadl bývalý druh s úmyslem ji zabít. Čin se mu naštěstí nepodařilo dokončit," upřesnil Šváb.

Policisté staršího muže několik hodin po útoku zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu. Obviněný čeká v policejní cele na rozhodnutí o uvalení vazby.