Policisté o případu informovali v úterý ráno. Proti muži vedou trestní řízení. „Týrání se měl opakovaně dopouštět na svojí manželce v místě společného bydliště. Již v minulosti se na ní dopouštěl přestupků proti občanskému soužití, které policisté a následně přestupková komise v jejich obydlí řešili," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Dosud poslední útok se stal v pondělí. Manžel ženu doma několikrát udeřil dlaní. Poté se s ní zamkl v domě, vzal klíče a bránil ji z domácnosti odejít. „Po ženiných urgencích jí vyhověl a na její žádosti odvezl k lékaři. Avšak také během jízdy ji ve vozidle dále fyzicky napadal a tahal za vlasy," sdělil mluvčí.

Policisty na případ upozornili příbuzní dvojice, a tak se vydali ke zdravotnímu středisku. Tam muže zadrželi a převezli na služebnu. „S ohledem na předcházející útoky jsme důvodně předpokládali, že by agresor mohl ve svém jednání pokračovat a ohrozit na zdraví nebo životě svoji manželku. Proto policisté využili svého oprávnění a násilného muže vykázali ze společného obydlí na dobu deseti dnů," dodal Zámečník.