„Další případ vloupání do fary zaznamenali policisté v Nikolčicích. Pachatel rozbil okna a dostal se dovnitř budovy. Vnikl do obytné části a pobral šperky a staré mince,“ popsala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zloděj nepohrdl ani penězi, které našel v kanceláři fary, škoda i s poškozením budovy se tedy vyšplhala až na dvaapadesát tisíc korun. Policisté nyní vyhodnocují získané stopy a poznatky. Pokud se prokáže, že krádež v Nikolčicích má na svědomí stejný zloděj, který už od května loňského roku vybírá fary na Břeclavsku, bude to jeho v pořadí již sedmé vloupání.

Naposled drzý zloděj řádil asi před měsícem a půl na faře v Lanžhotě. Zatímco místní kněz František Putna sloužil ranní mši, navštívil jeho obydlí. Důkladně prohledal všechny místnosti a ukradl několik tisíc korun a dalekohled.

„Už na přelomu roku mi volali kolegové, když se podobné případy staly na Mikulovsku. Další měsíc dva je člověk skutečně obezřetný, pak se přeci jen uklidní,“ řekl lanžhotský kněz František Putna. O to větší bylo jeho překvapení, když zjistil, že sériový zloděj řádil i u něj. „Co člověk nadělá, neubrání se tomu,“ poznamenal.