Díky statečnosti tamních pracovnic si odnesl jen menší obnos a neunikal dlouho. Policisté ho hned další den dopadli a obvinili.

„Muž přišel kolem třetí hodiny odpoledne k přepážce a požadoval vydání peněz. Než vstoupil do objektu, tak si nasadil na obličej kuklu, aby ho zaměstnankyně nepoznaly. Přistoupil ke skleněné přepážce a požadoval vydání peněz, ruku měl zastrčenou pod tričkem a naznačoval, že má s sebou zbraň,“ popsala dramatické okamžiky břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Duchapřítomné ženy s lupičem začaly rozmlouvat a dali mu jen menší hotovost. Když peníze dostal, utekl pryč. „Kriminalisté začali na případu ihned pracovat. Napomohla jim dobrá spolupráce s přepadenými pracovnicemi a také svědecké výpovědi ženy, která se pohybovala v uvedenou dobu opodál,“ řekla k vyšetřování Haraštová.

Policisté si postupně přidávali jednu informaci ke druhé a stopa je přivedla na místní ubytovnu, kde přebýval i čtyřiadvacetiletý cizinec. „Netrvalo dlouho a muž se k loupeži přiznal. Vydal policistům maskovací kuklu vyrobenou z rukávu trička a zbytek peněz, které mu z loupeže zůstaly,“ uvedla policejní mluvčí.

Mladík nebyl nikdy trestaný. Do České republiky přijel hledat práci. Loupeží se rozhodl vyřešit svou tíživou finanční situaci. Než se vypravil přepadnout poštu, dal si na kuráž pár skleniček alkoholu. Neúspěšný lupič nyní čelí stíhání pro trestný čin loupeže, za což mu hrozí dvou až desetiletý pobyt za mřížemi.