„Dopoledne v nemocnici zloděj šikovně a velmi rychle překonal zámek dveří do lékařského pokoje. V něm pak odcizil peněženku s osobními doklady lékaře, platebními kartami a finanční hotovostí. V další ukradené peněžence byla zajímavá finanční hotovost,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Sebral také klíče od osobního auta, paměťové karty a další věci. Majitelům způsobil škodu za nejméně dvacet tisíc korun. Do nemocnice se pak dokonce znovu vrátil na konci května. „To mu ale štěstí nepřálo. Znovu se sice dostal do pokoje, tam jej ale jeden z lékařů vyrušil. Musel tedy překotně z místa utéct,“ doplnil Malášek.

Vyšetřovatelé zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer, které muže zachycují, jak se pohybuje po nemocnici i při tom, jak se dostává do pokoje.

Podařilo se jim také zmapovat jeho pohyb mimo zdravotnické zařízení. Pravděpodobného zloděje zachytila kamera na břeclavském nádraží. Z toho měl odcestovat vlakem do Hodonína. S informacemi se zájemci ozvou na čísle 974 632 701 nebo na lince 158.