Zpravidla se z nich vyklubou podvodníci, kteří připraví důvěřivé důchodce o spoustu peněz. Břeclavští strážci zákona teprve nedávno informovali o tom, jak na svou důvěřivost doplatila důchodkyně ve Valticích. Stejný případ se opakoval v úterý v Břeclavi. Třiašedesátiletá žena naletěla triku podvodníků a přišla o sto třicet tisíc korun.

„Ženu oslovil řidič osobního vozidla a požádal ji o ukázání cesty k nemocnici. Poprosil ji, aby k němu nasedla do vozidla a k nemocnici ho navigovala. V autě seděla ještě žena, která působila velmi sympatickým dojmem,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Důchodkyně dala na první dojem a to byla velká chyba. „Při jízdě muž začal telefonovat s ošetřujícím lékařem svého kamaráda, který měl údajně ležet v nemocnici po autonehodě. Po ukončení telefonátu důchodkyni poprosil o zapůjčení finanční částky, kterou nutně potřeboval pro zařízení neodkladné pomoci pro přítele. Jako protihodnotu ženě nabídl důležité dokumenty a deset tisíc euro,“ pokračovala v popisu případu Haraštová.

Důvěřivá žena v dobré víře pomoci potřebnému člověku s návrhem souhlasila. Nechala se odvézt domů a vydala muži sto třicet tisíc korun. Na vrácení samozřejmě čekala marně, podvodník se už neobjevil.

Policie nabádá lidi, kteří se stali terčem podobných podvodů, aby se za svou důvěřivost nestyděli a poskytli informace na kterékoli služebně. Jejich poznatky mohou vést k dopadení nebezpečných zlodějů, kteří těží z lidské důvěřivosti.