Břeclavský deník o případu informoval ve středečním vydání. V okrese jde vůbec o první případ, kdy provinilec může o majetek přijít. Ojedinělé jsou takové tresty i v celém Jihomoravském kraji. Kdy padne verdikt, je zatím nejasné.

„Vzhledem k tomu, že auto je prokazatelně majetkem nenapravitelného řidiče, navrhli jsme uložení sankce propadnutí osobního auta Volkswagen Jetta," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Policisté jsou přesvědčení, že mladík schválně ohrožoval zdraví a životy lidí. „Přestupků se dopouštěl úmyslně a je velmi pravděpodobné, že by mohl v takovém jednání i nadále pokračovat," sdělila mluvčí. Policisté řidiče zastavili v pondělí večer na silnici mezi Břeclaví a Hustopečemi, jen kousek od odbočky na Ladnou. Byl střízlivý, testem na drogy však neprošel. Muž navíc nemá řidičský průkaz a za volant sedl přes zákaz řízení.

„Řidič odmítl lékařské vyšetření, ale přiznal, že drogu užil. To ostatně potvrdilo nalezení malého množství psychotropní látky, kterou měl v době řízení u sebe," řekla Haraštová.

Mimo to vyšlo najevo, že auto není v evidenci a má registrační značky z jiného vozu. Původní majitel auto odprodal pouze na náhradní díly.

„Navrhované řešení je opravdu krajní. Musí pro něj být splněné podmínky, například, že řidič musí být majitelem auta. Auto nyní může propadnout státu," dodala mluvčí.