„Mladíci oslovili pětadvacetiletého muže, který se vracel z jedné mikulovské restaurace, s prosbou o nějaké drobné peníze. Muž však na jejich výzvu nereagoval a bez povšimnutí pokračoval v cestě,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Mladíkům se ale zřejmě příliš nelíbilo, že je muž ignoruje, proto ho napadli a z kapsy mu ukradli mobilní telefon v hodnotě asi deset tisíc korun.

„Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání proti dvěma obviněným. Devatenáctiletý a jednadvacetiletý mladíci jsou pro policisty známé tváře. Již v minulosti měli se zákonem problémy. K dokončení případu zbývá jen ustanovit posledního komplice,“ vysvětlila mluvčí.

Obvinění jsou zatím na svobodě. Za trestný čin loupeže je čeká pobyt ve vězení, a protože již v minulosti měli se zákonem problémy, mohou počítat i s vyšším trestem.

„Loupežná přepadení patří k závažným trestným činům, a z toho také vyplývá potrestání. Kdo proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci, bude potrestán odnětím svobody od dvou do deseti let,“ varuje Haraštová.