Mladý Břeclavan byl silně opilý. „Strážníci u něj provedli dechovou zkoušku a ta skončila s výsledkem 2,2 promile,“uvedl mluvčí břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Jde o stejného muže, který skočil v polovině března do vody z břeclavského mostu u Smetanova nabřeží. Kvůli tomu byl následně hospitalizovaný v psychiatrické nemocnici. „Muž strážníkům řekl, že je na vycházce z psychiatrické nemocnice,“ sdělil Novák. Zpátky tam se však mladý Břeclavan už nevrátil, ač měl.

Zákrok strážníků před Shopping centrem v centru města sledoval na vlastní oči i Ivan Novotný. „Zásah mi přišel zbytečně tvrdý,“ poukázal Novotný.

Podle Nováka začal být mladík agresivní: „Začal kopat kolem sebe nohama a pokusil se z místa utéct, proto mu nasadili strážníci na ruce pouta," vysvětlil mluvčí strážníků.

Strážníci přivolali na místo také sanitku, aby záchranáři muže prohlédli. Krátce po poledni jej pak sanitka odvezla na protialkoholní záchytnou stanici v Brně-Černovicích a následně putoval zpět do psychiatrické nemocnice v Kroměříži.