Deník Rovnost o zběsilé jízdě mladého řidiče, která skončila na parkovišti u hypermarketu v Tkalcovské ulici, informoval už o víkendu. Nyní policisté sdělili k případu více podrobností. „Po chvíli zběsilého ježdění tam řidič zastavil, ovšem když se k autu přiblížili policisté, znovu se rozjel. Přitom poškodil auto městské policie a zasahující strážník musel uskočit,“ popsal Šváb.

Policisté vozu prostřelili dvě pneumatiky, přesto stačil řidič ještě čelně narazit do auta dálniční policie. „Poté jsme jej zpacifikovali,“ oznámil policejní mluvčí.


Do akce se zapojili také brněnští strážníci. „Jeden ze strážníků řidiče vytáhl z auta, a protože muž i nadále kladl odpor, strážník ho svým kolenem zafixoval u země," přiblížil jejich mluvčí Jakub Ghanem.

Při dalším prověřování kriminalisté zjistili, že byl řidič letos trestaný za ohrožení pod vlivem návykové látky, přičemž uložený zákaz řízení už jednou porušil a byl za to také odsouzený. „Devatenáctiletý muž byl ještě o víkendu obviněný z násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ sdělil Šváb.

Řidič skončil ve vazbě. Hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení.