Před polednem rakouští policisté informovali, že pronásledují osobní vozidlo Audi A6. „Jeho řidič při silniční kontrole nezastavil. Ujížděl směrem k hranicím České republiky," popsala v úterý začátek události z předchozího dne policejní mluvčí Kamila Haraštová. Břeclavský deník Rovnost na honičku v pondělí aktuálně upozornil na svém facebookovém profilu.

Rakouská policejní hlídka se na státní hranici nezastavila, ale jela dál směrem od Mikulova k Břeclavi. Přidali se k ní další policisté. „Operační středisko okamžitě vyrozumělo všechny hlídky v dosahu a začalo pátrání po pronásledovaném autu," sdělila policejní mluvčí.

Jak dodala, po několika minutách se strážcům zákona podařilo objevit hledané audi v Charvátské Nové Vsi. V tu dobu již byl ve vzduchu jako podpora také vrtulník. „Auto bylo odstavené. Nikdo se v něm nenacházel, a tak policisté v pátrací akci pokračovali. S pomocí vrtulníku monitorovali prostranství s rozlehlým lesním porostem," uvedla Haraštová.

Potvrdila, že následně tam policisté chytili sedmatřicetiletého cizince. „Nikoho jiného jsme v okolí nenašli," doplnila mluvčí.

Muž, který má povolení k pobytu na našem území, putoval na policejní služebnu. Proč ujížděl, je zatím záhadou. V současné době policisté spolu s rakouskými kolegy zjišťují, zda se cizinec nepodílel na trestné činnosti v Rakousku či v České republice.