Jednoho z nich podle policejních informací vzápětí jeden z členů romské rodiny udeřil dřevěným kladivem a muž upadl do bezvědomí. Rom navíc vyzbrojen kosou bránil ostatním svědkům události v tom, aby zraněnému muži poskytli pomoc.

Incident odnesl i kolemjdoucí, na něhož vyběhla z domu Romka a praštila jej do zad igelitovou taškou s těžkým předmětem uvnitř. Na místo dorazila sanitka a policisté, kteří u přítomných výtržníků provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta odhalila, že měli všichni popito.

Romové incident vysvětlovali tak, že muži vběhli do dvora a udeřili jejich dceru. Takový scénář oba muži odmítají. Romové nakonec vrátili ukradené kolo a našla se i peněženka, ovšem bez tří a půl tisíc korun, které obsahovala.

O vážnosti zranění napadeného muže, který dostal ránu dřevěným kladivem, zatím policisté neobdrželi z břeclavské nemocnice žádnou zprávu.

Policisté případ šetří pro trestný čin výtržnictví. „K výslechům zúčastněných osob zatím nedošlo. Jejich výpovědi na místě se různily,“ řekl vedoucí kanceláře břeclavského policejního ředitele Milan Janůvka.

Tisková zpráva:

Rada města zařadí na své nejbližší zasedání (26. 3.) mimořádný jednací bod, v němž bude diskutovat o bezpečnostní situaci v Charvátské Nové Vsi v souvislosti s početnější romskou komunitou v této břeclavské části.

Tomuto rozhodnutí předcházel závažný incident, k němuž došlo v noci ze soboty 15. 3. na neděli kousek od restaurace U Buvola v Charvátské Nové Vsi. Při vzájemné fyzické potyčce dvou skupin obyvatel Břeclavi, z nichž jedni byli občané romské národnosti, došlo k tržným ranám, pohmožděninám a dalším zraněním. Jednoho z účastníků dokonce z místa rvačky v bezvědomí odvážela záchranná služba. Není zatím jisté, kdo incident začal, podle dosavadních informací však bitku vyprovokovali Romové. Při rvačce byl navíc jeden z účastníků okraden o kolo a peněženku. Na místě zasahovala městská i státní policie. Výpovědi zúčastněných skupin se rozcházejí, příčiny incidentu se proto nadále vyšetřují.

Poslední konflikt mezi majoritou a romským etnikem se stal v Charvátské Nové Vsi v dubnu loňského roku, kdy Romové místnímu obyvateli ukradli kovový šrot a stavební kolečka. Když se muž vydal pro své věci do holobytů na kraji městské části Charvátská Nová Ves, jeden z Romů jej napadl a muž skončil ze závažnými zraněními na jednotce intenzivní péče v břeclavské nemocnici.