„Benzinku si jako občerstvovací stanici vybral muž, který měl už notně natankováno. Avšak k jeho smůle i jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Proto mu také obsluha odmítla dolít nádrž. To jedince velice rozlítilo a svou frustraci si vybil na ochranném plexiskle v prodejně,“ přiblížila Rigó s tím, že hlídka muži naměřila téměř tři promile alkoholu v krvi.

Na pomoc vyjížděli strážníci také cyklistovi, který skončil s kolem v příkopu u silnice. „Nezvládl gravitaci. Nutno dodat, že v odlehlé části obce. Naštěstí si ho někdo všiml a přivolal pomoc. Kolu se nic nestalo, ale muž, který nadýchal přes tři promile, takové štěstí neměl. S vážným zraněním musel být převezený do nemocnice. Na dotaz strážníků, kam se vydal o půlnoci a s trojkou v krvi odpověděl, že do práce. Kam taky jinam,“ okomentovala mluvčí.

O víkendu na sebe zase strhl pozornost operátora městského kamerového systému jiný cyklista. „A to svou kreativní jízdou napadavo, v protisměru a bez světel. Jak by jeho styl ohodnotila porota, nevíme. Ale výsledná známka strážníků byla téměř čistá dvojka,“ popsala Rigó.