Mezi kontrolovanými řidiči zjistili pět mužů, kteří neměli za volantem co dělat. V Mikulově zastavili řidiče s 0,33 promile alkoholu v dechu. Ten nyní bude vyšetřován pro přestupek v dopravě. Stejně dopadl i motorkář ve Vlasaticích, který nadýchal 0,16 promile.

Horší to bude mít ale polský řidič auta značky Opel. Toho strážci zákona přistihli na silnici mezi Mikulovem a Brnem. Při dechové zkoušce mu zjistili 2,62 promile alkoholu a sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu, za který mu hrozí až roční pobyt za mřížemi. To stejné může očekávat i řidič z Rakouska, kterého hlídka zastavila ve Tvrdonicích. Nadýchal totiž 1,45 promile.

Posledního provinilce zastavili strážníci ve Velkých Bílovicích. „U tohoto řidiče policisté nezjistili přítomnost alkoholu, ale při kontrole se dozvěděli, že má soudem zakázáno řízení až do konce letošního roku. Proto může jít za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí až na šest měsíců do vězení,“ informovala břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová.