Z poslední vycházky se ale děvčata ve věku šestnácti a sedmnácti let nevrátila.
Kriminalisté požádali o pomoc veřejnost, aby jim sdělila cokoli, co může se zmizením souviset. Své poznatky můžou sdělit na lince 158 nebo přímo břeclavským kriminalistům na čísle 974 632 111.


Šestnáctiletá Jana je 166 centimetrů vysoká, hubené postavy, má hnědé dlouhé vlasy česané uprostřed na pěšinku.

Její o rok starší sestra Veronika je menší, kolem 155 centimetrů, střední postavy a také má dlouhé hnědé vlasy.

„Prováděným šetřením jsme zjistili, že dívky někdo spatřil ve Znojmě. „Do dnešního dne se ovšemnepodařilo dívky nalézt,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Zaměstnanci dětského domova ovšem tvrdí, že o tom, kde dívky přebývají, dobře vědí. „Všichni vědí, kde jsou. Jejich matka se vrátila z výkonu trestu a děvčata povolal hlas srdce domů,“ sdělila včera ředitelka domova Květoslava Solaříková.

Proč policisté vyhlásili po dívkách pátrání, netuší. „Jsou obě u matky. Jenže já ani nikdo jiný tam zkrátka nemůžeme přijít vyrazit dveře,“ poznamenala.
Za dívkami se do jejich původního domova byla podle svých slov i podívat. „Snažila jsem se je přesvědčit, aby se vrátily, ale nechtějí,“ dodala ředitelka. Dívky se podle ní zřejmě bojí nebo stydí, přestože je osobně ujistila, že za jejich „útěk“ je nijak trestat nebudou.