V úterý večer se chtěl muž ze Slovenska ubytovat v břeclavském hotelu. Neměl u sebe hotovost, a tak si šel potřebnou sumu vybrat do bankomatu. „Ve chvíli, kdy muž zadával kód karty, přistoupila k němu žena romské národnosti s tím, že by si ráda vyzkoušela výběr z bankomatu,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová.

Proč byl muž natolik důvěřivý a Romce na její prosbu kývnul, je záhadou. Žena měla velmi šikovné prsty a místo jednoho tisíce korun, který majiteli platební karty předala, vyzvedla rovnou dvanáct. A protože neměla ještě dost, odešla s důvěřivým Slovákem do hotelu.

„Muž předal veškeré doklady i platební karty neznámé ženě. Přidal jí k tomu ještě vybranou tisícikorunu s tím, aby objednala a zaplatila pokoj,“ doplnila Čechová.

Žena vše přislíbila a hned, jak to bylo možné, zmizela. Když chtěl jít okradený muž na pokoj, zjistil, že žádný nemá objednaný a žena je pryč.

„Takto důvěřivý člověk je opravdu vzácností. Policisté nyní pátrají po ženě, která páchá majetkovou trestnou činnost a zároveň všechny upozorňují, že žena může svůj trik na získání peněz opět použít,“ uzavřela mluvčí.

Lidé by si tak měli dávat velký pozor při vybírání peněz z bankomatu.