Firma se domáhala vydání rozhodnutí o vlastním úpadku už popáté. Její návrh ale zatím ani jednou nesplnil požadované náležitosti. Soud jej proto znovu odmítl.

Poprvé se firma Euro Jordán na soud obrátila začátkem května. Tehdy zaměstnávala 227 lidí a tvrdila, že je předlužená. Její návrh ale podle soudu obsahoval řadu nedostatků. Firma například tvrdila, že výše jejích závazků převýšila hodnotu majetku. Celkem své dluhy vyčíslila na 206,9 milionu. Podle soudu, ale z přehledu majetku firmy vyplývá jeho hodnota ve výši 207,7 milionu.

Insolvenční návrh společnost podala poté ještě několikrát a vždy se stejným zamítavým výsledkem. Naposledy se na soud obrátila koncem července. Uvedla mimo jiné, že zavřela všechny pobočky, nic nevyrábí a účet má obestavený exekučním příkazem. Firma má více než padesát věřitelů se závazky po splatnosti déle než devadesát dnů.

Dlužník ale podle soudu přes výzvu nepředložil požadovaný seznam majetku a závazků. Dokumenty, jež soud obdržel, byly nedostatečné a neobsahovaly požadované náležitosti. Chyběly třeba termíny splatnosti závazků.