Muž se ale ze svého chování nepoučil. O dva dny později utekl bez placení z restaurace, kde zanechal útratu v hodnotě několika stovek za pití alkoholických nápojů. „Obsluha ho doběhla, ale on ještě držkoval. Po pár minutách jej kolegové chytili. Nepoučený z minula stále slovně útočil a ještě přidal na agresivitě," popsala mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó. Mužovo chování budou projednávat úředníci.

Další Břeclavan se zase opakovaně dožadoval příjezdu záchranné služby, protože užil alkohol na léky, což mu neudělalo dobře. „Přestože ho hlídka poučila, že je nevhodné kombinovat léky s alkoholem a zbytečně pak vytáčet tísňovou linku nebo kohokoliv jiného, druhý den to muž zkusil znovu. Pro jistotu přidal na alkoholu," zmínila Rigó. Záchranáři tak k němu museli vyjet.

Ilustrační foto
Požár v budově u břeclavského nádraží: hasiči tam našli ohořelé tělo

V minulých dnech řešili břeclaští strážníci také dva sousedské spory. „Průběh byl stejný. Když už se účastníci nemohli shodnout, kdo z nich je větší pohlavní orgán, padl i liskanec. A když nepomohl ani ten, snažili se jeden druhého přeprat," přiblížila mluvčí strážníků. Své chování budou vysvětlovat ve správním řízení.

Strážníci o případech informovali ve čtvrtek.