Nejprve v sobotu odpoledne vyrazili městští policisté do ulice Na Valtické, kde popíjela čtyřčlenná parta. „Když se hlídka k místu blížila, kvarteto hochů zpozornělo a dalo se na útěk. Tři chlapce se nám však podařilo dostihnout a zadržet,“ uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

A výčet? Tristní. Zatímco šestnáctiletý hoch vyšel z dechové zkoušky na alkohol s čistým štítem, jeho další dva kamarádi byli opilí. U sedmnáctiletého mladíka ukázal test hodnotu 0,36 promile, o dva roky mladší hoch nadýchal jednou tolik.

„O události jsme informovali policii, sociální pracovníky i rodiče chlapců. Jelikož se starší z nich doznal, že alkohol podal i svému mladistvému kamarádovi, bude se jeho jednáním ještě zabývat příslušný správní orgán,“ sdělil Novák.

V noci stejného dne řádil poblíž vlakového nádraží jednadvacetiletý mladík ze Strakonic v jižních Čechách. Rozbil sklo vývěsní skříně a kopal do popelnic. Důvod byl překvapivý. Spadlá houska na zem.

„Tvrdil, že vlivem podnapilosti mu upadla houska na zem, což ho natolik rozčílilo, že si zlost vybil na věcech okolo sebe. Jihočechova návštěva Břeclavi tak pro něj bude mít ještě dohru u přestupkové komise,“ dodal mluvčí.