„Oba muži z Hodonína ve věku třicet a devětatřicet let, kteří na přívěsu za škodovkou sto dvacet upravovali náklad, byli na místě mrtví. Dopravní policisté místo střetu okamžitě uzavřeli a odklání dopravu přes Zaječí a dálnici,“ vyjádřila se krátce po nehodě mluvčí břeclavského policejního ředitelství Kamila Haraštová.

Pozůstalí se blízko nedostali

Policisté projíždějícím řidičům jen těžko vysvětlovali, proč je nemohou pustit přes Starovičky do Hustopečí. K tělům přejetých mužů nepustili ani pozůstalé. „Není to hezký pohled. Kusy tkání jsou roztroušeny po silnici. Nic pro slabé povahy,“ upozorňoval jeden z dopravních policistů, který odkláněl dopravu od místa nehody.

„V bílé škodovce jeli tři lidé. Dva zemřeli a třetího, třiačtyřicetiletého muže, museli ošetřit zdravotníci, protože se zhroutil. Teď sedí v našem služebním autě,“ popisoval šéf břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach. Kamion do mužů narazil zřejmě takovou silou, že neměli šanci střet přežít. Silný náraz utrhl celý pravý bok kabiny.
Dopravní policisté spolu se státní zástupkyní a vyšetřovatelem ohledali mrtvoly i kamion. Podle Macha dosud není jasné, jak se smrtelná nehoda vůbec stala.
„My jsme místo zajistili, teď všechno předáme kriminalistům, kteří havárii prošetří,“ uvedl.
Sedmatřicetiletý řidič kamionu i několik hodin po srážce jen bezradně seděl v kabině s hlavou složenou v dlaních a čekal, co bude dál.

S úklidem pomohli také hasiči

Hustopečští hasiči mezitím na havarované škodovce, která skončila asi pět metrů od silnice v příkopě, udělali protipožární opatření. „Pomohli jsme pracovníkům pohřební služby naložit ostatky obětí, asistovali při nakládání auta a vozíku k odtahu a ve spolupráci se silničáři jsme pak uklidili a očistili povrch vozovky,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.