Krajský soud ve čtvrtek odpoledne schválil dohodu o vině a trestu, kterou obžalovaný Lukáš Pavlík uzavřel se státním zástupcem. Odsoudil ho k odnětí svobody na tři roky se zkušební dobou v trvání pěti let. Pavlík u soudu činu litoval. „Chci udělat cokoliv, aby se to neopakovalo, byla to obrovská chyba,“ řekl ve čtvrtek.

Muž se dopustil sedmi skutků na šesti obětech. „Osahával děti na jejich genitáliích,“ uvedl státní zástupce Marek Vagai. Dodal, že před zahájením soudu vyplatil Pavlík každé rodině oběti částku mezi dvaceti až třiceti tisíci korun.

Za bodnutí partnera nožem poslal soud ženu do vězení na osm a půl roku.
Pokus o vraždu ve Velkých Bílovicích. Žena jde do vězení, s obětí útoku dál žije

Se schválenou dohodou byl spokojený i státní zástupce Vagai. „Dohoda byla uzavřena vzhledem k osobnosti pana obviněného. V kombinaci s jeho zmenšenou příčetností, kvůli které dostal povinné léčení v ambulantní sexuologické formě, se trest jeví dostatečný. Dosud nebyl trestán, projevil lítost, od začátku spolupracoval a přiznal se,“ vyjmenoval Vagai.

K těmto polehčujícím okolnostem přihlédl i soud. „Soudu se trest jeví jako poměrně nízký. Muž ale dosud žil řádným životem a projevil lítost. Chápe tedy důvody k uzavření dohody,“ sdělil předseda senátu Roman Kafka.

Jako dopravní prostředek využila dvojice mladíků v Břeclavi nákupní vozík.
VIDEO: Ulicemi Břeclavi jeli cizinci v nákupním vozíku. Skončil v řece

Pavlík nedostal zákaz práce s dětmi. „Sám opustil od práce s nimi a nastoupil na léčení ještě před uložením soudem. Bylo to tedy zbytečné,“ uvedl Vagai.

ALŽBĚTA KADLECOVÁ