Pátrání po pohřešované se rozjelo na začátku října loňského roku. Její zmizení nahlásil druh ženy s tím, že odešla za kamarádkou a už se neozvala.

„Po šestačtyřicetileté ženě z Velešovic na Vyškovsku začali okamžitě pátrat policisté, na objasnění případu pracovali jak specialisté z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, tak i jejich vyškovští kolegové. S postupujícím časem se jevila čím dál pravděpodobněji varianta, že se pohřešovaná stala obětí trestného činu,“ uvedl k případu mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Vyškovští kriminalisté pátrali po pohřešované ženě z Velešovic.
Jela za kamarádkou do Brna, tam se neukázala. Pátrají po ženě se znaménkem

Pátrání skončilo smutným nálezem na konci minulého týdne. „Kriminalisté našli v remízku u Šlapanic v poměrně hluboké jámě tělo pohřešované ženy. Už při ohledání těla na místě bylo jasné, že zemřela násilnou smrtí. To potvrdila i soudní pitva,“ sdělil v úterý Šváb.

Kriminalisté využili také poznatky od veřejnosti po zveřejněných výzvách v médiích. „Intenzivní prací se jim podařilo sehnat dostatek důkazů pro obvinění přítele zavražděné. Ten skončil ve vazbě a v případě odsouzení mu za zvlášť závažný zločin vraždy hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi,“ sdělil Pavel Šváb s tím, že kriminalisté i nadále pracují na objasnění všech okolností tohoto činu.