Podezřelý muž podle něj zůstává nadále ve vazbě, o které rozhodla soudkyně Okresního soudu ve Znojmě. Čin z jedenáctého listopadu obyvatele téměř dvoutisícové obce šokoval. „Neštěstím nejspíš skončily neshody v rodině,“ komentoval před časem také hodonický starosta Pavel Houšť.

Policie ČR. Ilustrační snímek.
Muže, který je podezřelý z vraždy v Hodonicích, poslal soud do vazby

Zpočátku policisté událost konkrétněji nekvalifikovali. „Vraždy včetně těch ve stádiu pokusu vždy vyšetřuje krajský útvar. Právní kvalifikace vraždy a zabití je popsaná v trestním zákoníku,“ vysvětlila vyškovská policistka Alice Musilová.

Většinu podobných případů řešili letos policisté v oblasti Brna a Brněnska. Právě v Brně připomínal Pavel Šváb zářijovou tragédii v městské části Komín, kdy útoku čelil větší počet potencionálních obětí. „Při prověrce v rodinném domě jsme tam narazili na zraněného muže a ženu, kteří byli při vědomí a v jiné části pak na dvojici v bezvědomí, které policisté poskytovali první pomoc. Žena bohužel svým zraněním na místě podlehla,“ popsal tehdejší situaci.

Už na místě činu kriminalisté zjistili, že mezi zraněnými najdou i pravděpodobného agresora, na jeho přesun do nemocnice proto dohlíželi také policisté. „Jde o známého oběti, který postupně nožem zaútočil na dvě ženy a jednoho muže. Následně se pokusil o spáchání sebevraždy. Skončil ve vazbě a za jeho jednání mu hrozí výjimečný trest,“ doplnil Šváb.

Policisté případ i nadále vyšetřují včetně zjištění motivu činu, který zasáhl městskou část na severozápadě Brna. Dvacetiletý agresor zatím čelí obvinění z trojnásobné vraždy ve stádiu pokusu.

Případ dvaapadesátiletého muže, které podlehl bodným zraněním, pak kriminalisté řešili v brněnské chatové oblasti Zaječí hora od června. Před chatou se oběť dostala do hádky s dalším padesátiletým mužem. „Ten té době připravoval maso na grilování a vzápětí poškozeného bodnul nožem. V konfliktu hrál značnou roli i alkohol,“ dodal mluvčí Šváb.

Trendy ohledně počtu takových trestných činů se oproti jiným krajům na jihu Moravy za poslední roky zásadněji nemění. Nejvíce jich autoři statistik zaznamenali v období od ledna do října v Praze.