Událost vyvolala pozdvižení na sociálních sítích. „Psi měli kolem nohou i dráty. Někdo si pohlídal, až jsme odjeli řešit práci a v chatě nebyli. Byla to účelná vražda čtyř psů. Z hořící chaty se dostali ven, ale někdo je hodil zpátky,“ uvedla na sociální síti majitelka mrtvých zvířat vystupující pod jménem Eselin Reissen Jelenová. Rovnosti se jí včera do uzávěrky vydání nepodařilo kontaktovat.

Dvojice mladých lidí se podle dalších komentářů pohybuje na okraji společnosti. Případem se nyní zabývá policie. Mluvčí Bohumil Malášek řekl, že vyšetřování je na začátku. „V bývalém drážním stavení se zabydleli bezdomovci. Prověřujeme, zda objekt někdo nezapálil úmyslně a zda nedošlo k týrání zvířat,“ informoval.

Ve stavení i v nedalekém strážním domku železničářů, který je už zbořený, se podle chatařů léta scházeli mladí lidé pochybné existence. A byly s nimi problémy. V minulosti chatařům například kradli nařezané dřevo. „Ve strážním domku určitě vařili drogy. Opakovaně tu byla policie a někdo z té party si šel sednout. Když domek zbourali, přesunuli se narkomani o stavení vedle. Pak se tam nastěhovala mladá dvojice a situace se, alespoň z mého pohledu, zklidnila. Až do požáru,“ řekl Rovnosti jeden z chatařů, který si přál zůstat v anonymitě.

Krádež autoradia. Ilustrační snímek.
Vrátil se na místo činu. K autonabíječce si z garáže vzal i staré autorádio

Mladý pár potkával venku se psy. „Ke mně se chovali slušně. Nějaké drogy tam asi v minulosti byly. Dívka ale tvrdila, že už chce žít slušně,“ dodal.

Policisté v sousedním Blansku řešili před třemi lety brutální napadení psa v ulici Antonína Dvořáka. Na svědomí ho měli mít nezletilí chlapci. Lidé z celé republiky nabízeli majitelce psa peníze na léčbu. Napadení si však vymyslela její kamarádka. „O psa se starala, ale při uklízení na něj převrhla kbelík s koncentrovaným čistícím přípravkem. Pes se při tom vážně zranil. Žena dostala strach, přemluvila přítele a společně vymysleli verzi o přepadení třemi chlapci,“ řekl tehdy policejní mluvčí Malášek.

Požár u trati
U požáru bývalého drážního objektu nedaleko Adamova zasahovalo 11. září osm jednotek hasičů.
Ve vyhořelém stavení našli hasiči těla 4 mrtvých psů.
Podle jejich majitelky někdo požár založil úmyslně a psy předtím týral.