„Policisté na jihu Moravy obdrželi od slovenských kolegů informaci o muži, který měl být na Slovensku odsouzen za násilný trestný čin. Před nástupem do výkonu trestu byl monitorován elektronickým zařízením, které si však měl odstranit a uprchnout. Cestovat měl v modrém terénním Mitsubishi,“ přiblížil zásah mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka.

Střet osobního a dvou nákladní aut zastavil ve čtvrtek odpoledne provoz na silnici I/52 v katastru obce Bavory na Břeclavsku. Došlo k němu krátce po půl čtvrté odpoledne ve směru z Mikulova na Brno před odbočkou na Bavory.
Dva kamiony a osobák se srazily u Bavor, škoda je téměř čtyři sta tisíc

Muže dopadli dálniční policisté z Mikulova hned ve středu před půl devátou večer, tedy necelou hodinu po tom co informaci obdrželi. „Na silnici I/52 vypátrali podobné vozidlo se slovenskou značkou, jako to ve kterém se měl prchající muž pohybovat. Když jej u Mikulova zastavili, ukázalo se, že muž za volantem je skutečně hledanou osobou. S policisty, kteří jej na místě zadrželi, spolupracoval a dokonce jim doznal, že byl na Slovensku odsouzen za vraždu. Nyní jednáme o jeho vydání zpět na Slovensko,“ dodal mluvčí Chaloupka.