„Kromě veselých příhod a zážitků máme sem tam i zprávy smutné. Jedna z takových je, že našemu bubeníkovi Mirkovi Hutrovi někdo odcizil pochodový buben včetně činelu a paličky. Stalo se to ve středu kolem čtrnácté hodiny v obci Pavlov. Pokud by měl náhodou někdo nějakou informaci, která by pomohla buben najít, budeme velice rádi,“ napsali muzikanti z Lácaranky.

V tu chvíli ještě netušili, že se do pátrání zapojí deseti tisíce lidí a že pachatel nakonec zpanikaří.

Díky sdílení příspěvku, které se vyšplhalo na číslo 560, oslovili za jeden den přes pětačtyřicet tisíc lidí.

Pachatel se podle všeho zalekl a buben v nestřežený okamžik vrátil přímo před dům bubeníka. „Tak tomu se říká paráda. Takovým by měly ruce upadnout. Ale třeba to dotyčný už znovu nikdy neudělá,“ gratulovala k nálezu například Dana Němcová a přidaly se desítky dalších fanoušků této dechové kapely, jejíž počátky sahají k roku 1975.

Ke šťastnému konci patrně napomohlo i to, že bubeníka Hutra znají příznivci dechové hudby z celého regionu. Deník Rovnost o něm před časem psal u příležitosti jeho padesátin.

Muzikant Miroslav Hutr oslavil padesátku. S dechovkou hraje po zábavách od mládí. Začínal a dlouhá léta jezdil s Túfarankou ze Šakvic, nyní drží rytmus v kobylské kapele Lácaranka.
Bubeník musel na vojnu k tankistům. Hutr oslavil padesátku