„Přes hraniční přechod jel litevský kamion vezoucí vaky plné plastových granulí. Policisté referátu cizinecké a pohraniční policie ho prohledávali s využitím služebního psa,“ sdělil Libor Krejčí z cizinecké policie.

Pes vycvičeným čenichem poznal, že v přední části kamionu by se mohli nacházet lidé. Plachta z kamionu musela pryč. A odhalila tajemství. Mezi vaky se ukrývaly dvě ženy. „Šetřením jsme zjistili, že šlo o dvě státní příslušnice Ukrajiny ve věku pětapadesáti a sedmapadesáti let,“ doplnil Krejčí. Policistům na služebně pak vyprávěly, že je den před útěkem kontaktoval v jednom z brněnských hotelů rusky mluvící muž, který jim nabídl snadný výdělek v zahraničí.

Policisté zkontrolovali evidence a zjistili, že jedna z žen za sebou už pokus o nelegální vycestování má. Dokonce za něj byla z území České republiky vyhoštěna do roku 2010. Zákaz pobytu jí úřady prodloužily o dalších pět let. Druhá žena se dočkala také vyhoštění na pět let. „Litevského řidiče jsme předali službě kriminální policie v Břeclavi,“ dodalKrejčí. Za pomoc při nedovoleném překročení hranic mu hrozí vězení až na pět let.