Motiv je až na výjimky stejný. Zisk peněz. „Většinou dochází k hospodářské trestné činnosti. Jedná se především o podvody či zpronevěru. Prověřujeme situace, kdy zaměstnanec postupně převádí firemní peníze na sebe. Většinou jde o převody po menších částkách, kdy ovšem celková škoda dosahuje zpravidla desítek tisíc, někdy i statisíců," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zkušenosti s problémovým personálem má například podnikatel Lukáš Krpal, jenž se společníkem provozoval bar v Lednici. Tvrdí, že při kontrole nalezli několik uschovaných prázdných lahví vína, které podnik v nápojovém lístku neměl.

Nechtělo se mu

Provozovatelé jsou přesvědčení, že personál nabízel víno na vlastní pěst a vydělával bokem. „Tvrdili, že šlo o jejich spotřebu. Po argumentu, že v práci přece nemají co pít alkohol, se odpověď změnila, že víno patřilo kolegyním. Jako provozovatele nás to poučilo, ale zcela zabránit tomu nejde," je přesvědčený Krpal.

Zatímco v tomto případě byla škoda nízká, při „bombové události" spojené s evakuací tří cukráren a několika dalších obchodů, se výsledná suma zastavila na 80 tisících korun. Případ se stal v závěru minulého roku, policisté ženu odhalili před pár dny. „Předloni jsme obdobnou věc šetřili v Mikulově. Do firmy zavolal mužský hlas, že je v areálu bomba. Nakonec se také ukázalo, že se jednalo o zaměstnance, kterému se nechtělo ráno do práce," popsala další z kuriózních situací mluvčí Haraštová.

Výjimkou nejsou ani vymyšlené krádeže či loupežná přepadení. Postup je obvykle stejný. Zaměstnanec například sebere tržbu a následně tvrdí, že byl okraden či přepaden. „Nelze ale jednoznačně říci, zda je vyšetřování takových případů jednodušší či nikoliv. Vždy záleží případ od případu," odmítla mluvčí paušalizovat.

Pokud se provinilci neobjeví záznam v rejstříku trestů, nový zaměstnavatel se o excesu přijímaného člověka nemusí vůbec dozvědět. Ředitel břeclavské pobočky úřadu práce Lubomír Marko řekl, že pro rychlé ukončení pracovního vztahu mnozí volí dohodu. Zápis o hrubém porušení pracovních povinností je podle něj výjimečný. „Když 
k tomu dojde, nedostane se tam důvod. Možností je ověřování u předchozích zaměstnavatelů," dodal Marko.