Ke krádeži došlo v Mikulově v ulici Zlámalova. „Batoh jsme vozili vždy s sebou. Do práce, na chatu, když se jelo k příbuzným. Člověk nikdy neví, kdy bude v situaci, při které půjde o život a bude potřeba první pomoc. Byly tam věci, které se v běžné autolékárničce nevozí. Já i přítelkyně jsme z oboru, tak i proto jsme batoh měli v autě a ne doma, kde by byl víceméně zbytečný,“ řekl Deníku muž, který si přál zůstat v anonymitě.

V batohu byly podle něj pomůcky, se kterými umí zacházet pouze vyškolený specialista. Například fonendoskop nebo dýchací vak. Dále pak vybavení pro diagnostiku. Tonometr, glukometr, teploměr, a oxymetr. Obsahoval také obvazový materiál, sterilní krytí, fólii pro tepelný komfort. A běžně dostupné léky. Nechyběla ani desinfekce, respirátory a rukavice. „Je možné, že se pachatel bude snažit zbavit vybavení. Pokud jej někdo nalezne nebo objeví v nabídce na internetu, ať mě kontaktuje,“ informuje o krádeži muž na sociální síti.

Zároveň dodává, že pokud by se výzva dostala až k pachateli, prosí o anonymní vrácení batohu. „V tom případě bychom stáhli oznámení trestného činu, kterým se nyní v nouzovém stavu zabývá kriminální policie,“ uzavřel hasič.