Strážci zákona zaznamenali vloupání i v Mikulově a na Kloboucku, ovšem nejvíce případů se odehrálo v Břeclavi. V pondělí policisté vyjížděli na parkoviště k areálu firmy v ulici Sovadinova. Nenechavec tam poškodil dvě nákladní auta a z jednoho ukradl autorádio. Ještě hůř dopadl řidič Škody Octavie, který na začátku měsíce parkoval v Kloboukách u Brna. Za půl hodiny přišel o tašku, v níž měl doklady a dvacet tisíc korun.

„Policisté znovu upozorňují motoristy, aby své osobní věci a zavazadla nenechávali viditelně uložené ve vozidlech. Zlodějům stačí k vniknutí do auta jen několik vteřin,“ podotkla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Vyplatí se podle ní dodržovat slogan – Auto není trezor.

Policisté na všech případech intenzivně pracují. Na začátku března zahájili trestní stíhání dvacetiletého muže, kterého přitahovala auta. „Spolu s dalšími kumpány kradl věci ze zaparkovaných aut a demontoval také pneumatiky. Krádeží se dopouštěl v listopadu loňského roku v Kloboukách u Brna. Za jeho protiprávní jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ sdělila Haraštová.