„Policisté přijali oznámení, že zloděj vypáčil vrata garáže v břeclavské ulici ČSA a odcizil z ní malý motocykl značky Jawa. Způsobil tak škodu téměř pět tisíc korun,“ řekla k prvnímu případu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

V sobotu policisté vyjížděli do areálu břeclavského autoservisu. Nenechavec si vyhlédl dvě auta a ukradl z nich autorádio, GPS zařízení a také nářadí. Škoda dosáhla téměř čtyřiceti tisíc korun.

Krádež věcí z auta šetřili také mikulovští policisté. Na řádění zlodějů doplatil manželský pár, který se vydal na prohlídku okolí. „Terčem zájmu nenechavce se stalo odstavené vozidlo Škoda Octavia u silnice vedoucí z Klentnice do Pavlova. Ze zavazadlového prostoru ukradl všechny osobní věci,“ sdělila Haraštová.

Manželé přišli o mobilní telefony, navigaci, doklady, platební karty a oblečení. Když se za dvě hodiny vrátili ke škodovce, zjistili, že jim chybí veškeré osobní věci. Škodu vyčíslili na téměř sto tisíc korun.

O slovo se přihlásili také vandalové. Policisté šetří poškození auta značky Volkswagen Passat, které majitel zaparkoval u břeclavského hotelu. „Ničitel rozbil části světel, vytrhl znak a poničil kryt motoru. Vznikla škoda sedmdesát tisíc korun. Viníkovi za to hrozí až roční pobyt za mřížemi.

Vandalismus těžkého kalibru předvedl také ničema, který si krátil volnou chvíli tím, že na sídlišti Na Valtické v noci vyryl na auta různé nápisy. Zanechal po sobě škodu téměř tři sta tisíc korun.