Rozrušení, pocit šoku, starost o děti. Tak vzpomíná ředitelka základní školy v Hlohovci Hana Sítková na chvíli, kdy se od policistů dozvěděla, že ve škole může být bomba. „Vůbec jsme něco takového nečekali. Přece jen jsme malá škola," sdělila Sítková.

Policii oznámil umístění trhaviny anonymní telefonát. Volajícího našla hlídka asi hodinu a půl poté přímo v Hlohovci. Je jím třiadvacetiletý mladík. „Z hovoru šlo poznat pouze to, že jde o mužský hlas. Až podle telefonu jsme zjistili, o koho jde. A muž se následně také doznal," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. O případu, který se stal v pátek, informovala v pondělí.

Podezřelý však stále není obviněný. Zda se tak stane, či ne, rozhodne výsledek zdravotního vyšetření. „Budeme zkoumat jeho duševní stav," potvrdila mluvčí.

Podle informací Deníku Rovnost jde o psychicky narušeného člověka, který z obce nepochází. Vazbu na ni ale má. „Domníváme se, o koho jde. Nikdy do naší školy nechodil, neměl tedy důvod to tady nenávidět," potvrdila ředitelka Sítková.

V Hlohovci muselo kvůli mladému muži v pátek odpoledne opustit školu třicet dětí a pět učitelů.

Policejní akce trvala déle než hodinu. Po prohledání areálu se však ukázalo, že bomba v místě nebyla. „Jsme rádi, že to nebyl nikdo z našich žáků ani absolventů, byli bychom z toho zklamaní," vyjádřila se ředitelka.

O nahlášení bomby si udělala jasný obrázek i hlohovecká starostka Marie Michalicová. „Od začátku mi bylo jasné, že to bude lotrovina. Protože nastražit bombu v pátek odpoledne 
v pětitřídní škole, kde výuka v poledne končí, by byl nesmysl," odvodila si.

Děti, které se 
v té době ve škole nacházely, byly ve školní družině. Výsledky pátrání nakonec daly starostce za pravdu. „Jak šetření postupovalo, byla jsem ráda, že nakonec nešlo o nic hrůzostrašného," oddechla si Michalicová. Něco podobného v obci nepamatuje.

Jiné případy se staly dříve i v břeclavských školách v městských částech Poštorná a Charvátská Nová Ves. Také tam se viníky podařilo dopadnout.

Policisté naposledy vypátrali ženu, která e-mailem poslala výhružnou zprávu do břeclavské firmy zabývající se výrobou chemických látek.