Policisté pátrali na ploše 1,5 krát dva kilometry. Cvičného zásahu se zúčastnilo celkem na sto padesát policistů, osmdesát z české speciální jednotky, čtyřicet z rakouské. „Byla tady i letecká služba, cizinecká policie nebo policejní psovodi,“ vyjmenoval Molák. V akci byl také dron nebo vrtulník s termovizí.

Velitelům pomáhal při hledání systém GPS, díky kterému přesně věděli, kde se jednotliví policisté pohybují. „V podobných případech je potřeba postupovat obezřetně, pachatel nemá co ztratit a je třeba s tím počítat,“ zdůraznil Molák.

Podle něj byla akce od toho, aby si vyzkoušeli spolupráci a vychytali problémy. K dobré komunikaci mezi oběma stranami pomohl také tlumočník. Výcvik si pochvaloval i velitel rakouské speciální jednotky Ernst Albrecht. „Cílem bylo policisty převést do reálné situace, kdy vidí reakce partnera, vidí, jak je schopný pracovat a jak reaguje v nenadálých situacích. Každopádně je nám milejší, pokud na takové téma cvičíme, a nejsme v reálném nasazení," poznamenal velitel Wegy.