Deník o incidentu z června letošního roku informoval v sérii článků. Konflikt a jeho tragické následky ve městě vyvolaly bouřlivé emoce. Podání obžaloby potvrdil mluvčí státního zastupitelství Hynek Olma.

„Státním zástupcem byla podána ke Krajskému soudu v Brně obžaloba na sedmatřicetiletého muže, státního příslušníka Ukrajiny, který v Brně na chodníku spojujícím zastávku městské dopravy Přístaviště a ulici Přístavní při vzájemné potyčce se třemi poškozenými mladými muži na tyto za použití svého vlastního nože zaútočil, v důsledku čehož jednomu z nich způsobil zranění neslučitelné s životem, na jejich následky zemřel, a následně dvěma poškozeným způsobil bodně-řezné rány, čímž jim ublížil na zdraví,“ oznámil mluvčí Olma.

Vyostřený konflikt se v pondělí večer rozhořel u Dominikánského náměstí v centru Brna. Důvodem byla nejspíš sobotní tragédie na Brněnské přehradě
Smrt mladíka vyvolala v Brně hromadnou potyčku. Soud poslal podezřelého do vazby

V případě smrti jednoho z mužů šlo podle zastupitelství o vraždu, za kterou v případě odsouzení hrozí trest ve výši deset až osmnáct let.

Obětí byl mladý Rom. Ve městě jeho smrt vyvolala vlnu nepokojů a emoce mezi romskou komunitou a Ukrajinci. Cizinec byl nejprve ve vazbě, nyní je stíhaný na svobodě.