Jsem slušný muž. tvrdí osobě František Surý, který se vlétě 2006pohádal se svou ženou. Po agresivní rvačce zůstala Libuše Surá bezvládně ležet na zemi. Byla mrtvá. Devět měsíců se dařilo bývalému vojákovi zpovolání ukrývat tělo své oběti vjejich společné garáži. Pak odhalila mrtvolu policie. Vpátek ho poslal brněnský krajský soud do vězení. Za mřížemi bude za úkladnou vraždu desetlet.

„Obžalovaný muž napadl podle žaloby svou ženu vgaráži. Měl vúmyslu ji usmrtit. Nejprve ji opakovaně udeřil hranou kovové části rýče do obličeje a následně ji postupně rdousil a škrtil provazem a drátem. Žena na následky uškrcení na místě zemřel,“ přiblížila žalobu mluvčí brněnského krajského soudu Miroslava Sedláčková.

Těla se zbavil. Na dlouho

Jakmile Surý manželku zabil, snažil se jejího těla zbavit. Zahrabal ji tedy vgaráži. Zápach rozkládajícího se těla se snažil překrývat barvami a ředidlem. Pomohl iigelit, do kterého mrtvolu zabalil. Sousedům a kamarádkám říkal, že se léčí vbrněnské nemocnici na Žlutém kopci. Surá měla totiž rakovinu.

Vrah se celou dobu tvářil, jako by se nic nestalo. Otom, že tělo jednasedmdesátileté manželky leží pár metrů od domu, nevěděla ani jeho milenka, která brzy vystřídala místo zavražděnéženy.

Když se vprosinci začal po nemocné důchodkyni ptát ijejí ošetřující lékař, rozpoutala se pátrací akce. Surý ochotně pomáhal policii tělo své ženy hledat. Prozradila ho až nejistá reakce na detektoru lži. Při slově „garáž“ se totiž křivka detektoru výstražně rozkoslísala.