Policie pachatele zadržela na základě svědeckých výpovědí. "Obviněný je z Břeclavi a s oběťmi nebyl v příbuzenském stavu. Motiv byl zřejmě majetkový," uvedl ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil.

Muž napadl oběti v jejich domě, kam přišel krást. Obyvatelé se probudili, a tak na ně muž podle policistů zaútočil bodnořezným nástrojem. „Zřejmě nechtěl, aby jej identifikovali, a tak se rozhodl je usmrtit. Útok byl nad míru brutální,“ přiznal v pátek kriminalista Luděk Blahák.

Muž nejdříve napadl devětaosmdesátiletého muže a poté čtyřiačtyřicetiletou ženu. „Zranění obou obětí byla rozsáhlá. Neměly šanci útok přežít. Obviněný ukradl tisíc korun a poté z místa odjel na kole. Jako podezřelý se přiznal, po sdělení obvinění odmítl vypovídat,“ doplnil policejní mluvčí Pavel Šváb.

V případě odsouzení mu za dvojnásobnou vraždu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo trest výjimečný.

Policisté a potápěči pátrají na pobřeží i uvnitř řeky Dyje po předmětu, který souvisí s vraždou, která souvisí s vraždou dvou lidí v Šilingrově ulici v Břeclavi.
Potvrzeno. V Břeclavi šlo skutečně o vraždu

Pachatel byl již v minulosti souzen především pro majetkovou, ale i násilnou trestnou činnost. Kriminalisté využili kamerové záznamy a na místě činu při ohledání zajistili více než sto stop. „Zásadním důkazem byly stopy daktyloskopické a biologické. Zjistili jsme také, že muž se s obětmi v týdnu před činem asi pětkrát setkal. O poškozeném místní říkali, že byl hodný a pomáhal problémovým lidem. Doplatil na svou dobrotu,“ doplnil Blahák.

Těla staršího muže a ženy bez známek života našli kriminalisté minulé úterý v domě v Šilingrově ulici v Břeclavi. Policisté v souvislosti s vraždou poté pročesávali i nedaleké nábřeží řeky Dyje. Na místě byly dvě skupiny, kterým přímo v Dyji vypomáhali také tři potápěči.

Na případu deset dní pracoval tým složený z kriminalistů prvního oddělení, specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz, kriminalistů z Břeclavi a dalších policistů. „Poděkování patří i veřejnosti, která nám při řešení případu pomohla,“ sdělil Tržil.

Páteční tisková konference o dvojnásobné vraždě v Břeclavi.Zdroj: Klára Vašíčková

V kraji letos nejde o první vraždu. K poslední došlo koncem května v Dražůvkách na Hodonínsku. Po střelbě v rodinném domě tam zůstali dva mrtví. Začátkem května zase zavraždil v Kyjově na Hodonínsku ženu její manžel, s nímž se rozváděla. Tělo oběti poté vrah zakopal poblíž města na poli. V lednu pak zavraždila žena svého devadesátiletého otce v Křepicích na Břeclavsku.