Na místo okamžitě vyjeli policisté. „Ti zadrželi podezřelého muže, u kterého našli jednoranovou pušku. Při ohledání se ukázalo, že na zbrani jsou provedené konstrukční změny, čímž měla zbraň vyšší účinnost. Můžeme mluvit o velkém štěstí, že střely nikoho nezasáhly,“ přiblížila mluvčí.

Celý případ si převzali kriminalisté. „O zadržení jsme ihned vyrozuměli státního zástupce. Kriminalistický technik důkladně ohledal místo činu a zajistil veškeré stopy, které jsou nyní předmětem dalšího zkoumání. Policisté následně provedli domovní prohlídku i prohlídku nebytových prostor. Při tom našli další střelivo,“ sdělila Haraštová.

I když vyšetřování případu nadále pokračuje, už nyní policisté konstatovali, že upravenou střelnou zbraň přechovával obviněný bez povolení a výstřely mohly způsobit lidem vážné nebo dokonce smrtelné poranění. „Pro ucelení informací lze dodat, že se obviněný odmítl k celé události vyjádřit. Soudce vyhověl návrhu na vzetí do vazby, a tak může obviněný zpytovat svědomí ve vazební věznici,“ uzavřela mluvčí.