„Obžalovaný muž napadl podle žaloby svou ženu vgaráži. Měl vúmyslu ji usmrtit. Nejprve ji opakovaně udeřil hranou kovové části rýče do obličeje a následně ji postupně rdousil a škrtil provazem a drátem. Žena na následky uškrcení na místě zemřela,“ přiblížila žalobu mluvčí brněnského krajského soudu Miroslava Sedláčková.

Těla se zbavil. Na dlouho

Jakmile Surý manželku zabil, snažil se jejího těla zbavit. Zahrabal ji tedy v garáži. Zápach rozkládajícího se těla se snažil překrývat barvami a ředidlem. Pomohl i igelit, do kterého mrtvolu zabalil. Sousedům a kamarádkám říkal, že se léčí v brněnské nemocnici na Žlutém kopci. Surá měla totiž rakovinu.

Vrah se celou dobu tvářil, jako by se nic nestalo. O tom, že tělo jednasedmdesátileté manželky leží pár metrů od domu, nevěděla ani jeho milenka, která brzy vystřídala místo zavražděné ženy.

Když se v prosinci začal po nemocné důchodkyni ptát i její ošetřující lékař, rozpoutala se pátrací akce. Surý ochotně pomáhal policii tělo své ženy hledat. Prozradila ho až nejistá reakce na detektoru lži. Při slově „garáž“ se totiž křivka detektoru výstražně rozkoslísala.