Případem, který se ve městě odehrál v úterý, se nyní zabývají břeclavští kriminalisté. Muže podezírají z podvodu.

„Podomní prodejce navštívil starší paní a nabízel jí ke koupi pokrývky a polštáře. Paní dokonce tvrdil, že cena čtyř sad je mnohonásobně vyšší, ale že větší část kupní ceny hradí její ošetřující lékařka jako sponzorský dar,“ přiblížila událost policejní mluvčí Alice Musilová s tím, že žena historce uvěřila, a přišla tak o tisíce korun.

Zrekonstruované muzeum v Kloboukách u Brna navštívil i hejtman Bohumil Šimek.
Muzeum připomíná význam města v minulosti. Představí i cenné rukopisy

Mluvčí proto opakovaně upozornila, aby si lidé dávali na podvodníky pozor. „Zkouší své praktiky především na starší lidi. Využívají jejich důvěřivosti, touhy po kontaktu, i toho, že tito lidé podobné nabídky ke koupi obtížně odmítají. Často se pak stává, že dotyčný koupí věc, kterou vlastně ani koupit nechtěl. Nebo ne za takovou cenu. Navíc cizí osoby by především senioři neměli do svých domů nebo bytů raději pouštět,“ připomněla Musilová.

Poukázala zároveň, že ve starších lidech také budí důvěru například to, že návštěvník zná jméno jejich ošetřujícího lékaře, někdy i příbuzných. „To však jsou informace, které není obtížné zjistit. Není to známka toho, že je takový člověk důvěryhodný. Ani slušné chování, pěkný zevnějšek či vystupování,“ zopakovala mluvčí.