„Policisté se sérií vloupání do farností stále zabývají. Pachatel fary prohledává v době, kdy si je jistý, že se farář věnuje svému poslání. Celá řada začala již v květnu loňského roku,“ informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jako první cíl útoku si neznámý zloděj vybral faru v Podivíně. Snadná kořist se mu zřejmě zamlouvala, a tak ještě tentýž měsíc vyloupil faru v Moravské Nové Vsi.

Další tři si lupič schoval na prosinec a leden, to zamířil do Pohořelic, Vranovic a Perné. Poslední oznámení policisté dostali začátkem března z Lanžhota.

Podle policie je motiv a průběh loupeže pokaždé stejný. Zloděj nejprve prohledá všechny místnosti, pobere peníze a jakékoliv cenné věci – například mobil, dalekohled či fotoaparát.

„Kriminalisté na případech intenzivně pracují a snaží se zajistit veškeré dostupné poznatky. Proto také žádají občany, kteří si všimli v uvedené době podezřelé osoby v blízkosti zmíněných farností, aby policistům poskytli informace,“ uvedla Haraštová.

Jak dodala, zloděj se může pohybovat i v okolí jiných farností a zajímat se o akce, které se na farách pořádají. Policisté veškeré informace uvítají na lince 158.